Huta Stalowa Wola S.A. została laureatem w konkursie Lider Bezpieczeństwa Państwa w dziedzinie „Innowacyjny produkt” za pojazd minowania narzutowego BAOBAB.

Celem konkursu jest nagradzanie innowacyjnych wyrobów, technologii i usług oraz ich prezentacja i promocja na rynkach służb mundurowych. W składzie kapituły konkursu zasiadają przedstawiciele Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Wojskowej Akademii Technicznej oraz Akademii Marynarki Wojennej.

Wśród tegorocznych laureatów poza HSW uhonorowane zostały spółki z grupy PGZ S.A., w tym  Jelcz Sp. z o.o. za ciągnik siodłowy podwyższonej mobilności, typ C882.62,  MESKO S.A. za amunicję precyzyjnego rażenia kal. 155 mm do samobieżnej haubicy KRAB i KRYL, PIT-RADWAR S.A. za Okrętowy System Uzbrojenia OSU-35K, Fabryka Broni „Łucznik” – Radom Sp. z o. o. za 5,56 mm karabinek standardowy w bezkolbowym układzie konstrukcyjnym MSBS Grot B16 oraz 5,56 mm subkarabinek w kolbowym układzie konstrukcyjnym MSBS Grot C 10,  Obrum Sp. z o. o. za OBRTrain – narzędzie do budowania aplikacji szkoleniowych i e-learningowych w postaci m.in. Trenażerów Wirtualnych, ZM Tarnów S.A. za autonomiczny pojazd kołowy PERUN z modułem uzbrojenia do zadań rozpoznawczych i bojowych oraz PCO S.A. za Monokular Termowizyjny (MT-1).

Wręczenie statuetek odbyło się podczas 30 Jubileuszowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach.