Huta Stalowa Wola S.A. po raz 30 weźmie udział w jubileuszowym XXX Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego MSPO 2022 w Kielcach. Organizatorzy zapowiadają rekordowe targi pod względem liczby wystawców, prezentowanego sprzętu oraz gości i zwiedzających.

Huta Stalowa Wola S.A. w ramach wystawy Polskiej Grupy Zbrojeniowej zorganizowanej w hali „C”, zaprezentuje nową propozycję dedykowaną obronności i bezpieczeństwu państwa – Taktyczny Pojazd Wielozadaniowy o układzie jezdnym 4×4 skonfigurowany jako Wóz Dowodzenia. Jest to propozycja dla Wojsk Rakietowych i Artylerii.

Na wystawie prezentowany będzie Zdalnie Sterowny System Wieżowy ZSSW-30 na KTO Rosomak. Wieża ZSSW-30 jest najnowszym wyrobem HSW S.A., który na podstawie umowy z lipca 2022 r. wejdzie w najbliższym czasie na wyposażenie Sił Zbrojnych. Goście obejrzą także samobieżne haubice 155 mm KRAB.

Podczas MSPO 2022 będzie można obejrzeć również inne wyroby HSW S.A. z powodzeniem służące żołnierzom w jednostkach wojskowych prezentowane na wystawie Sił Zbrojnych, w tym samobieżny moździerz 120 mm RAK.