Huta Stalowa Wola wzięła udział w akcji charytatywnej Skrzydła dla Filipa zorganizowanej przez firmę Metkom oraz Stowarzyszenie pod Skrzydłem Anioła z Rzeszowa. Skrzydła dla Filipa to akcja, której celem było zebranie środków na pomoc trzyletniemu dziecku.

Filip Biela to trzyletni chłopczyk, który w wieku dwóch miesięcy uległ nieszczęśliwemu wypadkowi, podczas którego uszkodzeniu uległ mózg i czaszka, noga, serce i nerki. Lekarze nie dawali mu szans na przeżycie, jednak dzięki determinacji rodziców, intensywnemu leczeniu operacyjnemu i rehabilitacji żyje i funkcjonuje. Potrzebne są ogromne środki finansowe, aby zapewnić chłopcu rehabilitację i prawidłowy rozwój.

Firmy z Podkarpacia wzięły udział w zbiórce przekazując na ten szczytny cel odpady złomowe, a pieniądze ze sprzedaży zostały przekazane na cel pomocy Filipkowi.

Jako symbol zbiórki i wdzięczności  na rzeszowskim rynku stanęła metalowa rzeźba przedstawiająca skrzydła wykonane ze złomu. Przy rzeźbie zostały umieszczone nazwy darczyńców, które przekazały najwięcej złomu. Konstrukcja ta jest symbolem ludzkiej hojności i  ma zachęcać do czynienia dobra. Wśród darczyńców znalazła się HSW S.A. W sumie udało się zebrać 120 000 zł. Huta Stalowa Wola przekazała blisko 5 ton złomu na ten charytatywny cel.